HİZMETLERİMİZ

Çevre Düzenleme

ÇEVRE DÜZENLEME

Yerleşim birimlerinde Bina oturum alanları dışında kalan bölgelerin , düzenlenerek ihtiyaca cevap verebilecek hale getirilmesini sağlayan mimari düzenlemelerdir.

ZEMİN DÖŞEMELERİ

Gro Beton ; Sade ve çelik hasırlı dökümleri olan, yüzeyin çok düzgün olması gereken bölümlerde sertleştirici sonrası helikopter uygulanarak, Renklendirilebilen, düzgün bir yüzey elde edilen çalışmalardır.

Karo Çini ;Değişik model ve renk alternatiflerinin yanı sıra uygun fiyatları ile birçok alanda tercih edilen kaplamalardır.

Parke Taşı ;Ağırlığa mukavim olması bahçe, otoparkların yanı sıra belediyelerin en çok uyguladıkları kaplamalardır.

Doğal Taşlar ;Kayrak taşları – Çakıl taşları Duvar ve zemin kaplamaları ile daha çok özel alanların işlenmesinde kullanılan işlem sonrası bulunduğu alanın doğallığını bozmayan ,Dekoratif kaplamalardır.

Traverten ;Yapısı ve dokusunun delikli oluşu, kaplamanın olduğu gibi yada aralarının derzle doldurularak kullanımını sağlar.

Bu özelliklerinin yani sıra mermer gibi silinerek cilalanması'da mümkün olduğundan oldukça geniş kullanım alanı bulur.

Granit ;Doğal malzemelerdir, Taşın cinsine göre, Tezgâh, kaplama, döşeme, orta desen, bordür vb. gibi oldukça geniş kullanım alanları bulurlar. İthal yer döşemesi olarak kullanılan cinsleri ile tüm büyük şehirlerin caddelerini süslemişlerdir.

DUVAR KAPLAMALARI

Kandıra taşı ;Doğal sarı renkli kaplama malzemesidir. Çıktığı yörenin ismi ile anılır. Yumuşak dokuları sayesinde el ile ( çırpma ) şekil verilebilmektedir.

Kayrak taşı ;Özellikle villaların duvar kaplamalarında, kenarlarına dönülen Ahşap / metal köse profilleri ile uyum sağlayan doğal kaplama malzemelerdir.

Çakıl taşları ;Küçük ve renkli olanların yaygın olarak mozaik gibi işlendiği duvarlarda ve zeminlerde , doğal güzel panolar oluşur. İç ve dış mekânlarda ,özel proje uygulamalarda ,doğal ahşapla çok uyumlu malzemelerdir.

Mermer, kalebodur-fayans ;Kullanımı çok yaygın her yerde görülebilen yaşadığımız her mekânda gördüğümüz ve kullandığımız kaplamalardır.

PERFORJE KAPI ve KORKULUKLAR

Perforjeler, Metalin Otomotik baskı-burgu-ısıl işlem uygulanarak kullanıma hazır işlenmiş / şekillendirilmiş halleridir.

Hazır Perforje parçalar, yapılacak İş metoduna göre bir araya getirilip düzenlendiğinde , sınırsız şekillendirmeler sunarlar.

Beton Çatılarda Shingle Uygulaması (yalıtımlı)

Asfalt Shingle kaplanacak eğimli beton çatılarda Shingle uygulamasını mümkün kılacak ahşap panel uygulamasından önce çatı yüzeyine çakılan aşıklar arasına ısı yalıtım panelleri döşenir.

Isı yalıtım panelleri ile çatı yüzeyi arasında ventilasyon sağlamak için aşıklar üzerine dik yönde çakılan merteklerin üstüne OSB paneller döşenir.

Daha sonra çatı yüzeyi Shingle altı membranla döşenir.

Asfalt Shingle uygulaması kendi özel çivileri ile yapılarak eğimli beton çatı üzerinde ısı yalıtımlı, havalandırmalı ve asfalt Shingle kaplı çatı sistemi oluşturulur.

BAHÇE DUVARLARI

Bina sınırlarını belirlemenin yanı sıra, kullanılan kaplama çeşitleri ile de, dışarıdan ve içerden güzel dekoratif görünüm kazandıran çalışmalardır.

Seçilecek metot ve kaplama türü kullanıcıların ve uygulayıcıların zevklerini de dışa yansıtır.

UYGULAMA BAYİLİKLERİMİZ